FIBER BOX

Plastová šachtice pro podzemní rozvody vedení optických tras.

SPECIÁLNĚ VYVINUTÉ PRO ISP POSKYTOVATELE

Plastový rozvaděč byl námi ve spolupráci s firmou c2net s.r.o. speciálně vyvinut pro potřeby ISP poskytovatelů při budování optických sítí.

Jeho hlavní předností je unikátní řešení ochrany svárů optických kabelů proti zaplavení a jejich nežádoucímu zavlhnutí. Toto řešení je vhodné i pro technologii GPON. Celá kazeta se sváry je uzavřena v GEWISS krabici a ta je pak umístěna v horní části vzduchového zvonu. Tato je následně zafixována dvěma gumovými popruhy tak, aby byla vždy umístěna v horní části zvonu.

Celý zvon je vyroben z nezávadného polypropylénu tl.5 mm, vyfrézován na CNC stroji a poté jsou jednotlivé dílce dokonale zavařeny LEISTER technologií.

Při záplavení se celá horní část zvonu vyzvedne díky vzduchové kapse, která tím vznikla. (geniálně jednoduché a naprosto funkční)

Dno, mezikruží, H-držáky jsou vyrobeny z nezávadného polypropylénu tl.8 mm a vyfrézovány na CNC stroji.

Černé horní  venkovní víko se zajišťuje dvěma šrouby M8, které se zařežou do boční stěny PP trubky. 

Na venkovním víku může být CNC techologií vyznačeno logo Vaší firmy, popřípadě i celý popis třeba: (optický rozvaděč   XYZ s.r.o)

Střední část obsahuje modul pro zavinutí rezervních vláken při pokládce optického vlákna. Toto je opět zajištěno gumovými O-kroužky.

H-kusy jsou přichycené k venkovní PP vlnovci nerezovými šrouby M6 zajištěné samosvornou maticí M6. 

Dno se dá variabilně  přizpůsobit pro jakékoliv typy použitých chrániček o průměru od 0-100mm (stačí jen prostřihnout běžně dostupným nářadím spojovací elementy na dně).

Takto lze lehce změnit směr vstupu hadic do rozvaděče. Toto ocení především ti, kteří se musí potýkat s omezeným výkopem při pokládce hlavních tras.

Dno je zajištěno západkou proti jeho náhodnému povyskočení z H-držáků.